Eiti prie turinio

Tai, ko dar nežinojome apie parodą „Vetera reducta“

2012 m. gruodžio 5 d.
VU Biblioteka

Dabar, kai jau atidaryta rimta paroda Vetera reducta“, išleistas dar rimtesnis katalogas, galima būtų atsidusti su palengvėjimu, bet lieka daug įvairių šios istorijos įdomių detalių, netikėtų įvykių, kurie vis dar prašosi papasakojami. Ar kas nors žino, kad senojo Vilniaus universiteto knygos „suvaidino“ meniniame kino filme? Kai Leningrade 1956 metais SSRS mokslų akademijos bibliotekoje buvo atrinkta pirma knygų siunta grąžinimui į Vilnių, atėjo netikėtas prašymas iš kino studijos Lenfilm. Filmavimui reikėjo daug senų knygų – vienoje scenoje turėjo būti vaizduojami Don Kichoto namai su asmenine jo biblioteka. Tam ir buvo panaudotos senosios Vilniaus jėzuitų akademijos knygos. Siūlome įvertinti, kaip pavyko mūsų knygoms „suvaidinti“ turtingą keistoko ispanų riterio biblioteką:

Don Kichotas, režisierius G. Kozincevas, 1957. Tai buvo pirmasis Lenfilmo kinostudijos spalvotas filmas, laimėjęs keletą prestižinių apdovanojimų.

Visą šį filmą galite pasižiūrėti internete adresu: http://www.youtube.com/watch?v=xvxukgXties&list=PL815D5BF867CEC689&index=59

Ina Kažuro, Retų spaudinių skyrius

Kol kas komentarų nėra

Parašykite komentarą

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų sekėjų: