Eiti prie turinio

Hack4LT: pirmasis jungtinis EUROPEANA ir DARIAH hakatonas Lietuvoje!

2013 m. kovo 13 d.
VU Biblioteka

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas (VUKF) ir Vilniaus universiteto biblioteka (VUB) kviečia į pirmajį jungtinį Europos skaitmeninės bibliotekos EUROPEANA ir humanitarinių mokslų tyrimus vienijančio tinklo DARIAH (Digital Research Infrustructure for Arts and Humanities) hakatoną (angl.hackathon) Lietuvoje, kuris įvyks šių metų balandžio 4–5 d.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas jungtinis nacionalinių ir Europinių organizacijų hakatonas siekia parodyti didžiausios Europoje virtualios bibliotekos EUROPEANA atviros prieigos vertę ir prisidėti prie technologinių idėjų vystymo skaitmeninio kultūros paveldo ir skaitmeninių humanitarinių mokslų srityje.

EUROPEANOS skaitmeninė virtuali kolekcija apjungia skirtingų Europos šalių muziejų, bibliotekų, archyvų ir kt. institucijų skaitmeninius kultūros paveldo išteklius, suteikdama priėjimą prie jų kiekvienam interneto vartotojui ir taip prisidėdama prie kultūrinių išteklių visuomeninės sklaidos. Apimdama plataus spektro duomenų masyvus ir būdama didžiausia tokio pobūdžio kolekcija internete, ji taip pat tarnauja ir humanitarinių sričių mokslininkams bei tampa svarbiu šių tyrimų katalizatoriumi.

Dvi dienas vyksiančio hakatono metu planuojamos intensyvios programavimo sesijos (žr. renginio programą), kuriose skirtingos darbo grupės (arba pavieniai programuotojai), panaudodami atvira prieiga pasiekiamus EUROPEANOS skaitmeninius išteklius, sieks realizuoti savo idėjas dvejose teminėse erdvėse:

  • EUROPEANOS išteklių pritaikymas humanitarinių mokslų poreikiams
  • EUROPEANOS išteklių pritaikymas visuomenės poreikiams

Geriausių idėjų, paverstų kompiuterinėmis programomis arba jų prototipais, eksperimentinėmis versijomis, programiniais eskizais, mobiliosiomis aplikacijomis ar kt. technologiniai sprendimais, autoriai bus apdovanoti prizais:

  • 500 EUR Vilniaus universiteto rektoriaus prizas už geriausią realizuotą idėją, orientuotą į humanitarinių mokslų srities mokslininkus
  • 500 EUR UAB „Asseco Lietuva“ prizas už geriausią realizuotą idėją, orientuotą į plačiąją visuomenę

Į renginį kviečiame visus programuotojus ir kompiuterinių sistemų ekspertus, informacinių technologijų specialistus ir studentus, programavimo aistruolius ir mėgėjus, o taip pat visus kitus, kurie nori ir gali programuoti. Hakatonas suteiks jums galimybę panaudoti turimas žinias ir patirtį, ieškant naujų inovatyvių idėjų ir jų įgyvendinimo būdų. Tu privalai čia būti, jei:

  • esi imlus naujausioms technologijoms ir neabejingas kultūros paveldui
  • moki programuoti ir turi idėjų
  • ieškai bendraminčių ir nori smagiai praleisti laiką
  • nori išbandyti save ir būti įvertintas

Hakatono programa

Vieta: VUB Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilnius (http://foursquare.com/v/mkic–vilniaus-universiteto-biblioteka/5110af35e4b00d9b65a437c1)

Pradžia: 10.00 val. (registracija nuo 9.30 val.)

Registracija: dalyvavimas renginyje yra NEMOKAMAS, tačiau būtina išankstinė registracija. Prašome iki š. m. kovo 31 d. užsiregistruoti el. paštu ingrida.vosyliute@kf.vu.lt, el. laiške trumpai pristatant save arba savo komandą (vardas,-ai, pavardė,-ės, miestas ir kt.).

Prisijunkite prie mūsų: Hack4Lt Twitter & Facebook

Kol kas komentarų nėra

Parašykite komentarą

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų sekėjų: