Talka Botanikos sode

2013 m. gegužės 13 d.

Bibliotekininkai myli ne tik knygas, bet ir gamtą. Tuo galėtų įsitikinti bet kas, gegužės 9 d. popietę užsukęs į VU Botanikos sodą Kairėnuose. Būrelis entuziastų iš Centrinių rūmų bibliotekos skyrių ir MKIC  atstovė plušėjo grėbstydami lapus, valydami apkerpėjusius alyvų kamienus, tvarkydami rožynus ir kitaip talkindami nuostabaus sodo darbuotojams. Geros nuotaikos negadino nei  kepinanti saulė, nei grėsmingi rožių dygliai, nei darbo apimtys – išvaliusios Bibliotekos alėją kolegės nesustojo, dirbo toliau.

Rožyną valiusi komanda buvo išradinga – atlikusios keletą pavojingų eksperimentų, kolegės Snieguolė ir Alina atrado saugiausią būdą krauti į šiukšlių maišus sugrėbstytus lapus ir nudžiuvusius rožių kotus, bei pristatė jį visuomenei  (Evelinai, Jolitai ir Veronikai).

Po fizinio darbo lauke gera buvo atsigaivinti šaltinio lediniu vandeniu ir atsipūsti. Improvizuotą pietų stalą vainikavo Prancūziją ir Prustą išsyk priminę ponios Jolitos kepiniai – gardžios madlenos.

Ir darbo metu, ir po jo, turėjome į ką akis paganyti. Žydi ir egzotiškosios magnolijos, ir įvairiaspalvės tulpės  ir paprastučiai, bet ne mažiau žavūs kiškio kopūstai.

Beje, matėme ne tik kiškio kopūstų, bet ir pačių kiškių. Ir ne bet kokių, – prie upelio poilsiavusieji buvo  milžiniški ir, sprendžiant iš pozų, itin gerai nusiteikę. Kas žinote šios instaliacijos autorių ir pavadinimą?

Dėkingi kolegos iš Botanikos sodo padovanojo mums visą glėbį tulpių, žadėjo aprūpinti alyvų sodinukais ir kvietė atvažiuoti stebėti alyvų žydėjimą. Priminsiu, kad universiteto darbuotojai  ir jų šeimų nariai Botanikos sode gali lankytis nemokamai.

Vasaros renginiai Botanikos sode:

http://www.botanikos-sodas.vu.lt/lt/lankymas/renginiai .

Tekstas ir nuotraukos: Veronika Denisenko