Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencija „Bendraujančios bibliotekos: patirtys, technologijos“

2013 m. gegužės 17 d.

Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD) kiekvienais metais rengia metines konferencijas draugijos nariams. Į šias konferencijas susirenka bibliotekininkai, informacijos vadybininkai, bibliotekoms prijaučiantys asmenys iš visos Lietuvos bei svečiai iš užsienio bibliotekų ir asociacijų. Šiais metais balandžio 30 dieną toks LBD narių ir svečių susitikimas vyko Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC).

Konferencija „Bendraujančios bibliotekos: patirtys, technologijos“ prasidėjo LR Ministro Pirmininko patarėjo kultūrai F. Latėno sveikinimo žodžiu. LBD pirmininkė A. Jaskūnienė visiems pristatė 2012 metų veiklos ataskaitą. Buvo pasidžiaugta, kad draugijos narių skaičius padidėjo 145 nariais. Didžiausiu vis dar išlieka LBD Mokyklų bibliotekų skyrius. O iš viso narių yra 2631. Pirmininkė priminė apie LBD atstovavimą valdžios ir kitose institucijose Lietuvoje bei užsienyje, apie užbaigtus projektus ir vykusius renginius. Taip pat išklausyta Revizijos komisijos ataskaita.

(nuotr. Gerda Putnaitė)

Šios konferencijos pranešėjai kalbėjo apie bibliotekų, muziejų ir archyvų bendradarbiavimą skaitmeninant kultūros paveldo objektus ir taip sukuriant visiems prieinamus skaitmeninius produktus, apie šiuolaikinių technologijų panaudojimą XXI a. kompetencijų ir gebėjimų ugdymui bei sudarant sąlygas naudotis biblioteka regėjimo negalią turintiems žmonėms, apie tai, koks yra viešo interneto prieigos poveikis bibliotekų vartotojams, kokius elektroninius projektus galėtų vykdyti pačios bibliotekos ir kt. Lietuvos LIONS klubų asociacijos atstovai pristatė projektą „Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas“: tai skaitymo konkursas ir šventės vaikams bei jaunimui Lietuvos bibliotekose. Prisimintas ir projektas „Cycling for Libraries“, kuris bus vykdomas ir toliau.

Šiais metais buvo organizuojamas LBD Tarybos susitikimas su naujais nariais. Konferencijos pietų pertraukos metu naujieji nariai buvo pasveikinti įstojus į LBD, išklausyti jų norai ir viltys, įteikti suvenyrai – antistresinės lemputės su LBD simboliu.

Žinoma, konferencija nepraėjo ir be apdovanojimų. Šventinės valandos metu LR Kultūros ministras Š. Birutis apdovanojo geriausius 2012 metų bibliotekininkus. Geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojai A. Šiaulienei, geriausio jaunojo bibliotekininko vardas atiteko Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos darbuotojai A. Samavičienei, o geriausiu bibliotekos vadovu tapo Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė V. Skierienė. LBD pirmininkė A. Jaskūnienė apdovanojo geriausią LBD skyrių – Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešąją biblioteką. Taip pat Pirmininkė įteikė padėkas LBD nariams, rėmėjams ir draugams už pagalbą vykdant projektus ir organizuojant įvairius renginius. Tokias padėkas gavo ir mūsų skyriaus narės generalinė direktorė I. Krivienė bei E. Varnauskienė. Kaip ir pernai metais Klaipėdos regionas apdovanojo savo geriausius metų bibliotekininką ir biblioteką įteikdamas nominacijas „Jonvabalis“ ir „Išminties marės“. Jiems atiteko diplomai ir rėmėjų prizai.

Konferenciją vainikavo ekskursija po MKIC.

Daugiau informacijos žr. www.lbd.lt

Evelina Padrėzaitė (LBD VUB skyriaus pirmininkė)