Eiti prie turinio

Norėdami atsispausdinti 3D objektą – eikite į biblioteką

2013 m. gegužės 27 d.

Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre pradėta teikti 3D spausdinimo ir skenavimo paslauga. Pasaulyje vis dar egzotišku laikomu 3D spausdinimu netrukus suskubo pasinaudoti pirmieji technologinius mokslus kremtantys studentai.

3D spausdinimas tai trimačių objektų kūrimas specialia programine įranga ir jų spausdinimas 3D spausdintuvu. Dėl didelės įrangos kainos ir proceso sudėtingumo 3D spausdinimas dar nėra toks populiarus. Kokybiškai paruošti maketą spausdinimui gali tik įvaldę gana sudėtingą programinę įrangą. Būtent tokia, 3D objektų modeliavimui skirta įranga ir pačiu spausdintuvu yra aprūpinta naujoji Vilniaus universiteto biblioteka, kurios tikslas šiuolaikinėmis ir studentams bei mokslininkams reikalingomis technologijomis palengvinti jų kasdienį darbą.

Moksle 3D spausdintuvas naudojamas prototipų kūrimui ir jų patikrinimui realybėje. Ne įprastą rašalą, o specialią plastmasę naudojantis spausdintuvas per kelias valandas gali sukurti vienetinį, unikaliai suprojektuotą produktą.

Pirmasis bibliotekoje teikiama paslauga pasinaudojo būsimas VGTU absolventas. Jis savo baigiamajam darbui atsispausdino suprojektuotą detalę, kuri buvo pagaminta kiek daugiau nei per keturias valandas.

„Pirmasis blynas neprisvilo. Džiugu, jog mūsų pasirinkimas teikti šią paslaugą iš karto pasiteisino. Su 3D spausdintuvu studentai jau yra susipažinę, tad dažniausiai yra klausiama ne kaip jis veikia, o kiek gi viskas kainuoja. Kaina nustatoma pagal spausdinamo objekto dydį ir naudojamų medžiagų savikainą. Pavyzdžiui, pirmasis atspausdintas objektas jį spausdinusiam studentui kainavo apie 40 litų.” – pasakojo bibliotekos Elektroninių paslaugų skyriaus vadovė Julija Niauraitė.

3D spausdinimo ir skenavimo paslauga yra teikiama naujai atidarytame Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre.

Kol kas komentarų nėra

Parašykite komentarą

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų sekėjų: