Eiti prie turinio

Paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“

2013 m. birželio 19 d.
žymos:
VU Biblioteka

Sužinoti, ką bendro turime su ES šalimis narėmis, kviečia interaktyvi paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“

Užsienio reikalų ministerija Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai išvakarėse kviečia pasitikrinti, ką žinome apie mūsų šalies ryšius su kitomis ES valstybėmis. Paroda „Lietuva Europoje ir Europa Lietuvoje“ siekiama plačiau pristatyti mūsų šalį – nušviečiant jos istorinius, kultūros, mokslo ryšius, sporto, politines, ūkio sąsajas su kitomis šalimis narėmis.

Ši interaktyvi paroda Lietuvą pristato per įdomias ir netikėtas sąsajas su visomis Europos Sąjungos valstybėmis (ir būsima nare Kroatija). Kiekvieną sąsają vaizduoja specialiai sukurtas eksponatas, patalpintas į permatomą šešiakampę dėžę, o visos 28 dėžės sudėtos į interaktyvų stendą, primenantį bičių korį. Žiūrovas kiekvieną sąsajos objektą gali apžiūrėti, o lietimui jautriame ekrane sužinoti sąsajos istoriją bei priežastį, kodėl sąsają įprasmina tam tikri objektai.

Paroda sužadins lankytojų smalsumą, nes Lietuvos ryšiai su kitomis Europos valstybėmis yra netikėti ir galbūt dažnai nežinomi. Pavyzdžiui, Lietuvos ryšį su Liuksemburgu žymi ypatingą reikšmę šalies kultūrai sovietmečiu turėjęs Liuksemburgo radijas, kurį iliustruoja specialios ausinės su šio radijo simboliais. Ryšį su Graikija simbolizuoja pirmasis „Šiaurės Atėnų“ laikraščio numeris, priminsiantis, jog Vilnių žymus lietuvių tautos intelektualas Oskaras Milašius pavadino Šiaurės Atėnais.

Parodą galės pamatyti Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Austrijos, Liuksemburgo ir Rusijos gyventojai bei tarptautinių institucijų lankytojai.

Eksponatus kūrė ir gamino Lietuvos menininkai bei amatininkai.

Projektą įgyvendino Tarptautinių kultūros programų centras.

Paroda veikia VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (Saulėtekio al. 5) iki birželio 27 d. 

Kol kas komentarų nėra

Parašykite komentarą

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų sekėjų: