ARBIKON konsorciumo 11-os tarpatautinės konferencijos ir parodos „Bibliotekos asociacija: technologijos ir inovacijos“ išvažiuojamoji dalis Lietuvoje

2013 m. birželio 27 d.
žymos:

Šių metų birželio 26-29 d. Lietuvoje lankosi Rusijos Federacijos bibliotekų atstovai. Svečiai susipažins su aukštųjų mokyklų ir viešosiomis bibliotekomis, susitiks su jų atstovais, aptars bendras Rusijos ir Lietuvos bibliotekų asociacijų vystymo tendencijas. Ypatingas šių susitikimų dėmesys skirtas bibliotekų patirčiai įgyvendinant projektus, susijusius su naujomis technologijomis, jų taikymu bibliotekose, o taip pat elektroniniams ištekliams ir jų prenumeratos klausimams.

Birželio 26 d. delegacija lankėsi VU bibliotekoje. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyko konferencija, kurios metu patirtimi dalijosi Lietuvos ir Rusijos Federacijos bibliotekų atstovai. Kalbėta apie bibliotekų konsorciumų veiklas, projektus, bendradarbiavimo galimybes. Svečiai pristatė Rusijos universitetų bibliotekų šiuolaikines reorganizavimo tendencijas. Savo pranešime VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė kalbėjo apie Lietuvos akademinių bibliotekų informacinių infrastruktūrų mokslui ir studijoms palaikymo ir plėtros konsorciumo, kurio veiklas administruoja Vilniaus universitetas, plėtros kryptis, inovacijas skatinančią partnerystę, VU bibliotekos vaidmenį įgyvendinant nacionalinės aprėpties projektus. Po konferencijos surengtos ekskursijos metu svečiai susipažino su VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centru, o po pietų lankėsi VU istorinėje bibliotekoje ir architektūriniame ansamblyje.