Virgilijaus Jankausko fotografijų paroda „Dingęs kraštas”

2013 m. lapkričio 14 d.

Maloniai kviečiame į Virgilijaus Jankausko fotografijų parodos „Dingęs kraštas” atidarymą š.m. lapkričio 15 d. (penktadienį) 15 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Galerijoje (III a., Universiteto 3, Vilnius).

Ekspozicija veikia VU bibliotekos Galerijoje (III a, Universiteto g. 3) iki gruodžio 31 d.

Parodoje pristatoma fotografo Virgilijaus Jankausko fotografijos, kuriose užfiksuoti vaizdai, kur kažkada buvo Mažoji Lietuva. Istorikų teigimu – tai senosios baltų žemės. Anuomet ten gyveno lietuviai, save vadinę lietuvininkais. Ten gyveno ir Donelaitis…

Autoriaus noras susipažinti su tuo Kraštu virto jo paieška. Ką teko pamatyti ir užfiksuoti, sukėlė nepatirtą jausmą – čia būta didingo Krašto su savo didingais pastatais, pilimis, dvarais, bažnyčiomis, mokyklomis, įspūdingais tiltais ir piliakalniais.

Fotografas griuvėsiuose ieškojo grožio ir istorijos didybės, ko nesugebėjo įveikti netgi laikas.

Paroda „Dingęs kraštas” – tai nauja pažintis su Mažąja Lietuva (Karaliaučiaus kraštas, dabar Kaliningrado sr.) ir fotografijose išvysti tai, kas dar mena tą didingą kraštą.

Virgilijus Jankauskas fotografuoja apie keturis dešimtmečius ir save vadina istorijos metraštininku, nes įamžina senąsias Baltų šventes Ožnugario Romuvoje, Lygiadienius – Kuršių Nerijoje, Užgavėnes – Rumšiškėse ir Palangoje.

Būtent fotografijoje atranda save. V. Jankauskas – metraštininkas, kuris istoriją rašo fotoaparatu.

Naujieną pateikė S. Misiūnienė