VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras kviečia apsilankyti

2013 m. lapkričio 28 d.
žymos:

Šių metų vasario pradžioje Vilniuje atidaryta viena moderniausių ir didžiausių Baltijos šalyse bibliotekų kviečia į atvirų durų dienas, kurios vyks lapkričio 29-30 d.

Vos prieš aštuonis mėnesius duris atvėrusį VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą (MKIC) iki šios dienos aplankė beveik 400 tūkstančių lankytojų. Per tą laiką išduota daugiau nei 140 tūkstančių leidinių, surengta apie 150 renginių. Be poilsio dienų, ištisą parą veikiantis Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras yra vienintelė akademinė biblioteka Lietuvoje, atvira visai visuomenei.

Bibliotekoje įrengtos moderniausios leidinių apsaugos sistemos, įrengta pirmoji šalyje gaisro gesinimo rūku sistema. Knygų kelią iš saugyklų ir skaityklų užtikrina moderni transportavimo sistema, užtikrinanti automatinį leidinių skolinimo, grąžinimo bei rūšiavimo procesą. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras yra pirmoji biblioteka šalyje, kurioje darbo vietos su kompiuteriais įrengtos naudojant debesų kompiuteriją.

Kuriant naująjį bibliotekos pastatą buvo siekiama į vieną darnią visumą sujungti atvirumo, funkcionalumo, lankstumo, racionalumo ir estetikos principus. Rengiant ir įgyvendinant projektą vyko aktyvus bendradarbiavimas su Vilniaus universiteto studentų atstovybe, siekta išgirsti studentų nuomonę. Apklausus studentus buvo atsižvelgta į jų pateiktas pastabas. Todėl buvo priimami sprendimai, kurie labiausiai tenkintų studentų poreikius. Lankytojų patogumui yra atskirtos tylos, triukšmo ir poilsio zonos, kuriose galima dirbti ne tik individualiai, bet ir diskutuoti su kolegomis, dalintis žiniomis ir idėjomis, rengti seminarus. Itin didelio susikaupimo reikalaujantiems darbams galima rezervuoti individualaus darbo kabinas. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre įrengta ir jauki tėvų su mažyliais skaitykla.

Įgyvendinamą projektą prižiūrėjo Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, specialiai sudaryta Vilniaus universiteto projekto vadovų grupė, Vilniaus universiteto viešųjų pirkimų komisija. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu kas savaitę rengiamuose posėdžiuose buvo kviečiami dalyvauti architektai, prie projekto įgyvendinimo prisidėjusių įmonių vadovai. Tai užtikrino greitą ir atvirą iškylančių problemų sprendimą bei sklandų projekto vystymą.

Projektą, kainavusį 100 milijonų litų, iš dalies finansavo Europos regioninės plėtros fondas, skyręs 85 milijonus litų. 15 milijonų litų projekto įgyvendinimui skirta iš Lietuvos Respublikos biudžeto.

Apsilankyk VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Vilniuje ir įsitikink realybėje!

Atvirų durų dienos MKIC vyks 2013 m. lapkričio 29-30 d., adresu Saulėtekio al. 5, Vilnius.

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.esparama.lt/espilieciai

• Organizuotos gimnazijų moksleivių grupės kviečiamos lapkričio 29 d., penktadienį, 13, 14 arba 15 val. Bibliotekos darbuotojai pristatys bibliotekos teikiamas paslaugos vyresnių klasių moksleiviams ir studentams, taip pat bus galimybė susipažinti su bibliotekos informacijos paieškos sistemomis ir leidinių saugykla, kurioje įrengta moderniausia Lietuvoje leidinių transportavimo sistema. Registracija iš anksto telefonu arba el. paštu esparama@finmin.lt
  • Verslo įmonių ar asociacijų atstovai kviečiami lapkričio 29 d., penktadienį, 17 val. Bibliotekos darbuotojai pristatys teikiamas paslaugas verslui. Bibliotekos veikla remiasi naujausiomis IT technologijomis grįstų paslaugų teikimu, kurios užtikrintų glaudesnę mokslo, studijų ir verslo sąveiką (pvz. 3D laboratorija), inovatyvių informacinių konsultacinių paslaugų mechanizmo mokslui, studijoms ir verslui kūrimu ir palaikymu. Registracija iš anksto svetainėjehttp://www.esparama.lt/registracija-i-renginius
  • Antakalnio gyventojai kviečiami lapkričio 30 d., šeštadienį, 11 arba 13 val.Bibliotekos darbuotojai pristatys bibliotekos teikiamas paslaugas gyventojams, taip pat bus galimybė susipažinti su bibliotekos informacijos paieškos sistemomis ir leidinių saugykla, kurioje įrengta moderniausia Lietuvoje leidinių transportavimo sistema.  Registracija iš anksto svetainėje http://www.esparama.lt/registracija-i-renginius