Pirmajam LDK žemėlapiui skirta moneta bus pristatyta VU bibliotekoje

2013 m. gruodžio 10 d.

Pirmadienį, gruodžio 16 d., Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 100 litų kolekcinę (proginę) monetą, skirtą pirmojo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapio išleidimo 400 metų sukakčiai.

Tą pačią dieną 14 val. šios monetos pristatymas visuomenei rengiamas Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3, Vilnius). Čia taip pat bus galima išvysti Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio parengto pirmojo originalaus LDK žemėlapio vėlesnį variantą, išleistą 1635 metais Amsterdame.

Renginyje dalyvaus Lietuvos banko valdybos, Lietuvos banko ir UAB Lietuvos monetų kalyklos atstovai. Į renginį pakviesti šios monetos dailininkai Rolandas Rimkūnas, Eglė Rimkūnienė ir Giedrius Paulauskis, profesorius dr. Alfredas Bumblauskas, parašęs lankstinuko, išleisto kartu su moneta, tekstą, VU rektorius Jūras Banys, VU bendruomenė.

Renginio metu bus surengta viktorina apie Lietuvos banko jau išleistas apyvartines irkolekcines monetas. Teisingų atsakymų autorių laukia prizai.

Kviečiame į renginį visus, besidominčius kolekcinėmis monetomis!

Monetas kaldina UAB Lietuvos monetų kalykla. Tiražas – 4 000 vienetų.

Monetų nuo jų išleidimo dienos bus galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2/8 ir Žirmūnų g. 151) ir Kaune (Maironio g. 25).