Netradicinė paroda MKIC „Matematika gyvai“

2014 m. sausio 14 d.

Sausio 14 d. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) atidaroma Goethe’s instituto paroda „Matematika gyvai“.

Ši paroda sukuria naują ir lengvą santykį su abstrakčiu matematikos mokslu. Parodoje gali apsilankyti kiekvienas – tam nereikia specialaus pasiruošimo!

Įvairūs eksperimentai ir žaidimai kviečia visus – didelius ir mažus, mėgstančius ir nekenčiančius matematikos – prisiliesti prie vieno seniausių mokslų pasaulyje.

Parodoje bus galima paliesti ir išbandyti 20 eksponatų! Lankytojai dės dėliones, statys tiltus, suks galvą ties kauliukų žaidimais, stebės rutulių lenktynes, pūs nuostabius muilo burbulus ir tuo pat metu – lyg visiškai tarp kitko – užsiims matematika.

Suvokimas parodoje perteikiamas per ranką, galvą ir širdį. Šis būdas gali suteikti naujų impulsų matematikos pamokoms mokyklose. Žaismingo pažinimo ir apgalvoto problemų sprendimo kombinacija – tai raktas į „Matematika gyvai“ paslaptį, suteikiantis parodos lankytojams daug džiaugsmo!

Ši paroda yra visiškai naujas Goethe‘s instituto projektas, gimęs bendradarbiaujant su pirmuoju pasaulyje interaktyviu matematikos muziejumi „Mathematikum“ Gysene. Parodoje „Matematika gyvai“ demonstruojama eilė ypač pasiteisinusių eksperimentų iš Gyseno ekspozicijos, susidedančios iš daugiau nei 160 eksponatų, kuriuos galima išbandyti bei išspręsti.

Daugiau informacijos: http://www.goethe.de/ins/lt/vil/ver/lt12025115v.htm