Paroda, skirta Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui

2014 m. sausio 20 d.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakulteto grafinio dizaino specialybės trečio kurso studentų darbų paroda, skirta Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui

Paroda veikia VU bibliotekos Baltojoje salėje (IV a., Universiteto g. 3) iki vasario 26 d.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dizaino fakulteto grafinio dizaino specialybės trečio kurso studentai Vilniaus universiteto Baltojoje salėje pristato savo darbų parodą skirtą Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui pažymėti. Šioje parodoje eksponuojami grafinio dizaino darbai – knygos, sieniniai, stalo ir kišeniniai kalendoriai, proginiai atvertimai skirti mūsų klasiko kūrybai pažymėti. Iliustarcijos atliktos įvairiomis klasikinės grafikos technikomis. Tai kartono raižiniai, oforto graviūros. Yra darbų atliktų ir šiuolaikinėmis kompiuterinėmis programomis.

Dėstytojos:

V. Kalinauskaitė

V. Dmitrijevienė

V. Kunigelytė

Aut. Andrius Banelis

Aut. Barbara Bartoševič

Aut. Radvilė Valužytė

Kristijonas Donelaitis (1714–1780) – evangelikų liuteronų kunigas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas. Žymiausias kūrinys – keturių dalių poema „Metai“. Poema parašyta apie 1765–1775 metus ir laikoma lietuvių grožinės literatūros klasika. Iš ankstyvojo Donelaičio kūrybos laikotarpio taip pat yra išlikusios 6 pasakėčios, pripažintos pirmaisiais šio žanro kūriniais lietuvių literatūroje.

2014-ieji Lietuvos Respublikos Seimo paskelbti Kristijono Donelaičio metais.

300-osios poeto gimimo metinės įtrauktos į UNESCO sukakčių sąrašą.

Daugiau informacijos apie Donelaičio metų renginius:

Naujieną pateikė S. Misiūnienė