Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos modelis eksponuojamas MKIC

2014 m. vasario 13 d.

Pastaruoju metu eksponuotas LR Energetikos ministerijoje SGD laivo-saugyklos modelis „išplaukia“ į kitas ekspozicijų sales ir miestus. Nuo vasario 10 d. laivas švartuojasi Vilniaus universiteto (VU) bibliotekoje.

Iš plastiko pagamintas, itin detalus 2,15 m ilgio, 0,5 m pločio ir 0,5 m aukščio laivo modelis su stiklo gaubtu, lyginant su tikruoju laivu-saugykla yra sumažintas 150 kartų.

Pirmą kartą jis visuomenei pristatytas 2013 m. vykusios Jūros šventės metu Klaipėdoje.

„Matome didelį gyventojų susidomėjimą laivo modeliu, jį apžiūrėti nori tiek vaikai, moksleiviai, studentai, tiek ir suaugusieji, todėl muziejai ir bibliotekos yra tam labiausiai tinkamos erdvės. Siekiame, jog kuo daugiau Lietuvos gyventojų susipažintų su laivu-saugykla, kuris jau šiemet atplauks į Klaipėdos uostą. Tai bus itin reikšmingas įvykis, simbolizuojantis šalies energetinės nepriklausomybės pradžią ir galbūt ne visi turės galimybę laivą pamatyti iš arti“, – sako Rokas Masiulis, AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Laivo „Independence“ modelis bus eksponuojamas vasario 10-28 dienomis VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) hole (1 a.), Saulėtekio al. 5.  Laivą apžiūrėti galima kiekvieną dieną nuo 9 iki 21 val.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Daugiau informacijos:

Indrė Milinienė