Jūratės Leikaitės-Aškinienės paroda „Animacijos magija“

2014 m. kovo 3 d.
žymos:

Paroda veikia VU bibliotekos Galerijoje (III a, Universiteto g. 3) iki balandžio 11 d.

Maloniai kviečiame į Jūratės Leikaitės-Aškinienės parodos „Animacijos magija“ atidarymą ir autorės sukurtų animacinių filmų demonstravimą kovo 4 d. 15 val. VU bibliotekos galerijoje (III a., Universiteto g. 3)

Parodoje eksponuojama Jūratės Leikaitės-Aškinienės tapybos ir mišria technika atlikti darbai, kurie buvo panaudoti kuriant animacinius filmus „Taip Laima lėmė“, „Užgavėnės“, „Margučių rytas“ ir kitus.

Animacinis filmas „Taip Laima lėmė“ yra jau 15-asis Jūratės Leikaitės kūrybinėje biografijoje, apdovanotas dviem „Sidabrinėmis gervėmis“: už metų geriausią animacinį filmą bei metų geriausią kompozitoriaus darbą. Pastaroji nominacija atiteko Kiprui Mašanauskui.

Filmas apkeliavo daugelį pasaulio kino festivalių, laimėjo prizų ir diplomų. Autorė J. Leikaitė siekia panardinti žiūrovą į animacijos magijos pasaulį ir Laimos bei jos padėjėjų laumių kerų pasaulį, pristato animacinių filmų eskizus, dekoracijas, piešinius ir kadruočių pavyzdžius. Parodoje pristatoma autorės ką tik išleista knyga „Taip Laima lėmė. Animacinio filmo gimimas“ apie kūrybinius menininko kelius.

Jūratė Leikaitė-Aškinienė (g. 1963 m.) – Jūratė Leikaitė-Aškinienė (g. 1963 m.) – scenaristė, režisierė, iliustratorė (apipavidalino daugiau nei dvidešimt knygų vaikams), animatorė, studijos „Filmų štrichai“ prodiuserė, sukūrė ciklą filmų „Lietuvių šventės ir sakmės“, kuriuose originaliai interpretuojamos lietuvių šventės, papročiai, sakmės.1986 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Architektūros fakultetą. 1997 m. baigė Lietuvos kino studijos dailininkų-animatorių kursus. Nuo 1998 m. dirbo Lietuvos kino studijoje animacinių filmų scenariste, dailininke ir režisiere. Nuo 1997 m. buvo animacinių filmų „Kaktuso paslaptis“, „Kupriukas muzikantas“, „Normano Arka“ (rež. V. Aškinis) dailininkė-statytoja. 1996 metais režisavo debiutinį filmą „Metamorfozės“, kuris buvo apdovanotas „UNICA,97“ (Austrija) sidabro medaliu ir diplomu, Sankt Peterburgo Baltijos šalių trumpo metro filmų festivalyje aukso medaliu

Animacinis filmas „Margučių rytas“ 2008 metais laimėjo „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą. Autorės sukurti filmai dalyvavo daugelio tarptautinių animacinių filmų festivalių konkursinėse programose. Nuo 1996 metų surengė keturias personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje. Jau vienuolika metų aktyviai dalyvauja organizuojant tarptautinį animacinių filmų festivalį „Tindirindis“, animacijos kūrybines dirbtuves studentams ir profesionalams su pasaulio režisieriais „Master Klass“.

2003–2011 metais dėstė animaciją Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2004 metų dėsto Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose edukaciniuose projektuose, kurdama animacinius filmus su vaikais ir moksleiviais. Yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė.

Naujieną pateikė S. Misiūnienė