Eiti prie turinio

Kalbiname antrojo etapo nugalėtoją „memrise“ kurse apie atvirąją prieigą – Agnę Venskūnaitę

2014 m. rugsėjo 19 d.
VU Biblioteka

Šių metų rugpjūčio mėnesį VU bibliotekininkams buvo pristatytas „memrise“ kursas apie atvirąją prieigą, kurį sudaro 5 lygmenys. Pirmas, trečias ir penktas lygmenys yra mokomieji. Juose pateikiamos pagrindinės sąvokos bei kita naudinga informacija, susijusi su atvirąja prieiga. Antrasis ir ketvirtasis – papildomi, informaciniai lygmenys, kuriuose rasite vaizdo įrašą apie „Kūrybines bendrijas“ bei infografiką „Web of Science“ atvirosios prieigos kontekste. Kiekvienas besidomintis minėtą kursą gali rasti internete adresu www.memrise.com/course/333411/atviroji-prieiga. Daugiausiai taškų surinkusiems šio kurso dalyviams yra skiriami specialūs prizai.

Atviroji prieiga 3

Koliažas sukurtas, panaudojant Ramunės Gedvilaitės darytas nuotraukas. Autorė: Emilija Kučinskaitė, 2014 m.

Pirmojo etapo nugalėtoja tapo Indra Andrijauskaitė, o antrojo – VU bibliotekos informacijos stalo ir Laisvalaikio skaityklos darbuotoja Agnė Venskūnaitė, surinkusi 12 273 taškus. Mūsų pakalbinta, Agnė dalijasi savo mintimis apie šį mokymosi būdą bei atvirąją prieigą:

Agne, kas Jus paskatino siekti kuo aukštesnių rezultatų „memrise“ svetainėje sukurtame kurse apie atvirąją prieigą?

A.V.: Pirmoji paskata išbandyti šį kursą – smalsumas. Buvo įdomu pažiūrėti, kokia forma bus pateikiama informacija ir klausimai. Taip pat labai didelę įtaką prisijungti prie dalyvaujančiųjų padarė pirmojo etapo nugalėtoja, kolegė Indra. Ji papasakojo apie kurso esmę, lygmenis, ir kad tai puikus būdas informacijai įsiminti. Na, o užsiregistravusi ir pradėjusi atsakinėti į klausimus nebegalėjau sustoti, kol neįveikiau visų lygmenų nepadariusi nė vienos klaidos.

Ar manote, jog šis būdas įsiminti informaciją yra efektyvus? Kodėl?

A.V.: Tikrai taip, juk sakoma, kad kartojimas – mokslų motina. Pats kurso formatas, kai informacija pateikiama žaidimo forma vis sunkėjančiais lygmenimis, itin palengvina jos įsiminimą. Manau, kad tai būtų pats geriausias būdas ruoštis egzaminams.

Kodėl, Jūsų manymu, svarbu bibliotekininkui turėti žinių apie atvirąją prieigą?

A.V.: Bibliotekininkai yra informacijos skleidėjai, todėl jų misija – kuo efektyvesnis vartotojų informacinių poreikių įgyvendinimas. Tam būtina turėti žinių apie kokybiškos informacijos šaltinius. Vienas iš jų – atviroji prieiga, kuri užtikrina nemokamą ir lengvai pasiekiamą informaciją. Todėl, mano nuomone, esminė bibliotekininkų pareiga – su vartotojais pasidalinti turimomis žiniomis apie plačias atvirosios prieigos informacijos galimybes ir naudą.

Kol kas komentarų nėra

Parašykite komentarą

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų sekėjų: