Eiti prie turinio

Savanorystės įspūdžiai

2015 m. balandžio 24 d.
žymos:
VU Biblioteka

Bibliotekoje nuo lapkričio mėnesio savanoriškai darbavosi guvus Kultūros istorijos ir antropologijos pirmakursis Žygimantas Polanskis. Baiginėjantis sutartam darbo laikui  Žygimantą kalbiname apie jo įspūdžius, nuveiktus darbus ir nuotaiką po savanorystės VU bibliotekoje:

 333

Ką veikei savanorystės metu VU bibliotekoje?

Skaitmeninimo skyriuje buvau atsakingas už skaitmeninio turinio kokybės kontrolę: kultūros paveldo skaitmeninių kopijų kompaktiniuose diskuose priežiūrą ir paruošimą talpinimui ilgalaikiam saugojimui.

 

Kaip / kodėl pradėjai savanoriauti?

Iš pradžių buvau išsiuntęs gyvenimo aprašymą dėl darbo. Tarp pažįstamų išgirdau, kad bibliotekoje į darbuotojų atranką žiūrima labai griežtai. Ta proga karjeros skiltyje pamačiau, kad egzistuoja galimybė savanoriauti VU bibliotekoje. Iškart kilo mintis, kad tai būtų gera proga įrodyti, kad esu vertas darbuotojo statuso. T.y. esu patikimas ir sugebantis atlikti visas pateiktas man užduotis.

 

Kas labiausiai patiko savanoriaujant VU bibliotekoje?

Galimybės pažinti geriau biblioteką bei joje atliekamus darbus, darbų ypatybes. Domėtis ne vien savo darbo specifika, bet pažiūrėti iš arti, kaip dirba kitų skyrių darbuotojai. t.y. dalyvauti rengiamose ekskursijose ir seminaruose.

 

Koks nutikimas savanoriaujant buvo įsimintiniausias?

Kai po pirmojo pokalbio dėl savanoriško darbo ėjau aplankyti Skaitmeninimo skyriaus ir pirmiau praeidinėjome saugyklos patalpas. Tik atidarius saugyklos duris man iškarto sukilo sentimentai, prisiminiau vaikystėje žiūrėtą filmą „Vaiduoklių medžiotojai“. Pirmos filmo dalies įžangoje, saugykloje pradėjo skraidyti visos kartotekos ir maišytis knygos tarpusavyje. Iškart pasijaučiau jaukiai ir maloniai, jei tokia vieta sugeba sugrąžinti žmogų į vaikystę.

 

Ko norėtumėte palinkėti skaitantiems šį interviu?

Kantrybės ir užsispyrimo. Siekite savo užsibrėžtų tikslų!

 

 

Kol kas komentarų nėra

Parašykite komentarą

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų sekėjų: